Dolar najsłabszy od tygodnia wobec jena

Reuters
opublikowano: 30-01-2002, 09:06

LONDYN (Reuters) - Na początku środowych notowań w Europie kurs dolara spadł do najniższego od tygodnia poziomu wobec jena, ponieważ Wall Street Journal napisał, że General Motors stara się przekonać administrację Bush do przeciwdziałania próbom osłabienia jena przez japoński rząd. Kurs euro również znajdował się w okolicach najniższego od miesiąca poziomu wobec japońskiej waluty

LONDYN (Reuters) - Na początku środowych notowań w Europie kurs dolara spadł do najniższego od tygodnia poziomu wobec jena, ponieważ Wall Street Journal napisał, że General Motors stara się przekonać administrację Bush do przeciwdziałania próbom osłabienia jena przez japoński rząd.

Kurs euro również znajdował się w okolicach najniższego od miesiąca poziomu wobec japońskiej waluty. Euro umocniło się natomiast o 0,75 procent wobec dolara korzystając z wtorkowych spadków na Wall Street.

Inwestorzy czekają na decyzję Fed w sprawie stóp procentowych, która ma zostać podana około 20.15 czasu warszawskiego. Większość analityków ankietowanych przez Reutera oczekuje, że stopy pozostaną na dotychczasowym poziomie.

O godzinie 9.05 za euro płacono 86,37 centa i 114,75 jena, a dolar kosztował 132,77 jena.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane