Dolar osłabł wobec euro innych światowych walut

opublikowano: 06-03-2002, 16:52

NOWY JORK (Reuters) - Dolar spadł w środę po południu do najniższego od tygodnia poziomu wobec euro i osłabił się także do innych walut, takich jak jen i frank szwajcarski.

Według analityków spadek wynika z przekonania inwestorów, że ożywienie gospodarcze obejmie także inne niż USA centra gospodarcze świata, w związku z czym warto inwestować środki również poza Ameryką.

Rynek czeka na publikację Beżowej Księgi - raportu Fed o stanie gospodarki, która zaplanowana jest na godzinę 20.00 czasu warszawskiego.

Analitycy oczekują, że Fed potwierdzi ożywienie amerykańskiej gospodarki, ale zarazem ostrzeże przed czekającymi ją zagrożeniami. Raport może korzystnie wpłynąć na kurs dolara.

Euro wzrosło w pewnym momencie do najwyższego od tygodnia poziomu wobec dolara i wyceniano je na 87,60 centa, co oznacza wzrost o 0,3 procent w ciągu dnia.

O godzinie 16.50 euro wyceniano na 87,48 centa. ((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dolar osłabł wobec euro innych światowych walut