Dolar rośnie w siłę dzięki słabej Europie

Joanna Pluta
opublikowano: 17-10-2008, 00:00

Euro zdołało pokonać 1,3500. Nie na długo. Późniejsze bardzo słabe dane z USA doprowadziły do spadku EUR/USD do 1,3390. Rozczarowujące odczyty wskaźników w Stanach Zjednoczonych oddziałują negatywnie na euro.

Negatywny sentyment dla gospodarki amerykańskiej osłabiał dolara tylko do połowy lipca. Od tego czasu jednak inwestorzy zaczęli sobie zdawać sprawę z tego, że kryzys finansowy i związane z nim osłabienie gospodarcze mogą wyjść poza USA i zagrozić także Europie. Obecnie słabsze dane z USA traktowane są jako zapowiedź biegu zdarzeń gospodarczych w Eurolandzie. Spadek eurodolara przyczynił się pod koniec dnia do deprecjacji złotego. Polska waluta odrobiła część nocnych strat względem euro oraz dolara. Po południu jednak nastąpił dynamiczny powrót w okolice porannych poziomów. USD/PLN wzrósł do 2,6950, a EUR/PLN do 3,6050.

Joanna Pluta

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Pluta

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy