Dolar stabilny wobec jena i euro

Reuters
opublikowano: 25-01-2002, 10:28

LONDYN (Reuters) - W piątek rano dolar czwarty dzień z rzędu wzrósł do najwyższego od trzech lat poziomu wobec jena. Jednak później dolar nieco spadł i już pozostał stabilny do jena, tak samo jak i do euro. Do umocnienia amerykańskiej waluty przyczyniła się czwartkowa optymistyczna ocena sytaucji gospodarczej w USA przez Alana Greenspana. Analitycy uważają, że pozytywne wyp

LONDYN (Reuters) - W piątek rano dolar czwarty dzień z rzędu wzrósł do najwyższego od trzech lat poziomu wobec jena. Jednak później dolar nieco spadł i już pozostał stabilny do jena, tak samo jak i do euro.

Do umocnienia amerykańskiej waluty przyczyniła się czwartkowa optymistyczna ocena sytaucji gospodarczej w USA przez Alana Greenspana.

Analitycy uważają, że pozytywne wypowiedzi Greenspana, szefa Zarządu Rezerwy Federalnej (Fed) zwiększyły nadzieje na możliwe polepszenie się sytuacji gospodarczej w Stanach Zjednoczonych.

Dolara wyceniano w piątek rano na 134,95 jena. O godzinie 10.15 amerykańska waluta była warta 134,65 jena. Euro w tym samym czasie wyceniano na 87,58 centa wobec wczorajszego kursu w okolicach 87,70 centa.

Dealerzy uważają, że europejska waluta znalazła oparcie w realizowaniu opcji na jej kupno i ofercie kupna złożonej przez jeden z banków centralnych strefy euro.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane