Dolar umocnił się do euro przed decyzją ECB

PROJPRZEM Spółka Akcyjna
01-08-2002, 10:36

LONDYN (Reuters) - Dolar wzrósł w czwartek do najwyższego od czterech tygodni poziomu wobec euro. Rynek czeka na decyzję Europejskiego Banku Centralnego (ECB) i ważne dane makroekonomiczne z USA.

Inwestorom brakuje czytelnego obrazu amerykańskiej gospodarki, zaś sesje na Wall Street, dotąd wyznaczające trendy na rynku walutowym, zakończyły się bez większych zmian.

Gracze czekają przede wszystkim na raport Instytut Zarządzania Podażą (ISM - dawniej NAPM) na temat poziomu aktywności w amerykańskim sektorze wytwórczym. Dane te będą szczególnie ważne w kontekście wczorajszych informacji o znacznie niższym niż oczekiwano wzroście gospodarczym w USA w drugim kwartale.

Europejski bank Centralny (ECB) ogłosi swoją decyzję w sprawie stóp procentowych o godzinie 13.45. Analitycy są zgodni, że bank utrzyma główną stopę procentową na poziomie 3,25 procent.

"Mieliśmy relatywnie słabe dane z USA, ale strefa euro też nie wygląda dobrze" - powiedział David Mann, analityk z banku Standard Chartered.

Analitycy prognozują, że indeks ISM spadnie w lipcu do 55,1 punktu z 56,2 w czerwcu. Ich zdaniem każdy wynik poniżej oczekiwań zwiększy obawy, że sytuacja gospodarcza nie ulegnie poprawie w drugim półroczu.

O godzinie 10.31 euro wyceniano na 9730 centa wobec 97,71 w środę w Nowym Jorku.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PROJPRZEM Spółka Akcyjna

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dolar umocnił się do euro przed decyzją ECB