Dolar utrzyma siłę

Wbrew oczekiwaniom większości inwestorów dolar amerykański pozostanie w tym roku silny, zapowiada Stefanie Holtze-Jen z towarzystwa DWS.

Dolary
Zobacz więcej

Dolary fot. Bloomberg

Od szczytu sprzed miesiąca indeks dolara zniżkował o 1,7 proc., a na początku stycznia chwilowo znajdował się najniżej od trzech miesięcy. Mimo znacznej przewagi prognoz mówiących o słabnięciu dolara w 2019 r. Stefanie Holtze-Jen, główna strateżka walutowa DWS, zapowiada inny scenariusz.

- Zapowiedź dalszej siły dolara jest naszą najbardziej zdecydowaną prognozą odbiegającą od konsensu rynkowego – komentuje specjalistka, która w środę była gościem telewizji Bloomberg.

Eksperci DWS podtrzymali ustanowiony jeszcze w marcu 2018 r. cel dla notowań euro do dolara, sięgający 1,15 USD, podczas gdy inne instytucje przeciętnie zapowiadają osłabienie dolara do aż do 1,23-1,24 USD za euro. Na perspektywach wspólnej waluty ciąży niepewność co do europejskiej polityki, w tym sposobu wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, argumentuje Stefanie Holtze-Jen. Najlepszą strategią jest według niej gra pod wahania notowań EURUSD w zakresie, w którym się one utrzymują obecnie.

- W ubiegłym tygodniu notowania euro próbowały wybić się powyżej 1,15 USD, jednak ta próba się nie powiodła – zauważa strateżka DWS.

Według niej w dającej się przewidzieć przyszłości kurs będzie utrzymywał się w dotychczas obserwowanym zakresie wahań, a przemawiają za tym zarówno fundamenty, jak i sytuacja techniczna oraz pozycjonowanie inwestorów. Z fundamentalnego punktu widzenia należy oczekiwać utrzymania się podwyższonej zmienności rynkowej. Wszystko przez oczekiwaną nieobecność prezydenta USA Donalda Trumpa na Światowym Forum Gospodarczym oraz utrzymanie zamknięcia rządu federalnego, które powinny niekorzystnie wpłynąć na dane z gospodarki.

- Wysoka zmienność wciąż oznacza niższy kurs euro do dolara. Jednocześnie nie widać nadmiaru pozycji nastawionych na umocnienie dolara, a na powrót notowań do wcześniejszego zakresu wahań przemawia przeciwko scenariuszowi umocnienia – wylicza Stefanie Holtze-Jen.

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy