Czytasz dzięki

Dolar z największym tygodniowym wzrostem od miesiąca

opublikowano: 16-10-2020, 11:58

Dolar zatrzymał się w piątek, ale pozostał na dobrej drodze do największego tygodniowego wzrostu od miesiąca. To efekt rosnącej ostrożności rynku wobec globalnego wzrostu liczby przypadków koronawirusa i zanikających perspektyw pakietu stymulacyjnego w USA przed wyborami prezydenckimi, pisze Reuters.

W piątek dolar podczas porannych obrotów w Europie zaliczył niewielki, 0,1-procentowy spadek, jednak nie powinno to wpłynąć na tygodniowy wzrost. W ujęciu miesięcznym indeks dolara wzrósł o 0,7 proc., najwięcej od września.

Dolary amerykańskie
Zobacz więcej

Dolary amerykańskie fot. Bloomberg

Inwestorzy czekają na kolejne wskaźniki dotyczące kondycji amerykańskiej gospodarki, w tym te o sprzedaży detalicznej. Z uwagą obserwują także trójstronne negocjacje pomiędzy Białym Domem, Republikanami z Senatu i Demokratami z Izby Reprezentantów na temat nowych bodźców fiskalnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Reuters

Polecane