Dom nad morzem z procentami

Weronika
opublikowano: 02-04-2015, 00:00

Co roku nadmorskie i górskie miejscowości odwiedzają miliony turystów — przy ograniczonej podaży nieruchomości rosną więc stopy zwrotu.

Nie jest zaskoczeniem, że ceny gruntów w najczęściej odwiedzanych wakacyjnych kuratorach są wysokie. Specyfika tych lokalnych rynków jest jednak trochę inna niż na przykład dużych miast, chociaż ceny za mkw. lokalu bywają jednakowe. Koszt apartamentu w Zakopanem szacowany jest na 10-12 tys. zł za mkw. — podaje portal TargiMieszkaniowe.net.

Zakładając przeciętny koszt noclegu na poziomie 200-400 zł i okres wynajmowania długości 200- -220 dni w roku, rentowność po uregulowaniu wszystkich kosztów wynosić powinna około 8-9 proc. Taniej, bo za ok. 6 tys. zł za mkw., kupimy wakacyjny apartament w Wiśle czy zdrojowej Krynicy, liczyć musimy się jednak z niższą skalą dochodów. Do 9 proc. wynieść może też rentowność w miejscowościach nadmorskich, do których co roku przyjeżdża w sumie około 6 mln plażowiczów. Poza tradycyjnym poszukiwaniem nieruchomości inwestorzy coraz częściej lokują kapitał w systemie condo — stając się właścicielem apartamentu w hotelu, czerpać można zyski z wynajmu, a kwestie organizacyjne pozostawić operatorowi. Zarządzanie często odległym od naszego miasta lokalem odbywa się więc za cenę marży pośrednika. © Ⓟ

5-9 proc. Tyle wynosi rentowność apartamentu nad polskim morzem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Weronika

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dom nad morzem z procentami