Domeny .bank mają być bezpieczniejsze

DI
30-03-2015, 13:35

Już latem tego roku klienci niektórych banków będą mogli wpisywać na końcu adresu internetowego swojej instytucji finansowej ".bank" zamiast tradycyjnego ".com".

Takie domeny mają poprawić bezpieczeństwo usług oferowanych przez firmy z branży finansowej. Zmiany ułatwią walkę z phishingiem i cyberprzestępczością finansową, która żeruje na roztargnieniu i nieuwadze użytkowników.

Dodatkowe szyfrowanie i zabezpieczenia dla domen .bank dostarczy koncern Symantec z Kalifornii. Klienci mają łatwiej rozpoznawać, czy strona jest prawdziwa, czy stworzona przez hakerów, którzy chcą pozyskać poufne informacje.  

MarketWatch przypomina, że przestępcy tworzą strony internetowe o nazwach podobnych do adresów URL banków, a klienci w pośpiechu nie zwracają uwagi na te drobne różnice i klikają na przykład w link umieszczony w poczcie elektronicznej. Nie zdają sobie wtedy sprawy z tego, że już wylądowali na fałszywej stronie. 

Craig Schwartz, dyrektor spółki fTLD Registry Services, która zajmuje się zarządzaniem domenami .bank i . insurance zapewnia, że firmy będą mogły zacząć rejestrować takie domeny w maju. Pierwsze banki mogą je wprowadzić już latem, choć może minąć rok niż staną się standardem w branży.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Domeny .bank mają być bezpieczniejsze