Donald Trump miał 434 mln USD przychodów w 2018 roku

opublikowano: 17-05-2019, 07:10

Z obowiązkowego corocznego sprawozdania finansowego złożonego przez Donalda Trumpa wynika, że prezydent USA miał co najmniej 434 mln USA przychodów ze wszystkich źródeł w ubiegłym roku.

W drugim roku sprawowania urzędu prezydenta przychody Donalda Trumpa spadły o 18 mln USD w porównaniu z pierwszym.

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump fot. Wikipedia Commons

Sprawozdanie ujawnia m.in., że golfowy ośrodek Doral na Florydzie przyniósł Trumpowi w ubiegłym roku blisko 76 mln USD przychodów, o 1,4 mln USD więcej niż rok wcześniej, a z kurortu Mar-a-Lago prezydent osiągnął 22,7 mln USD, o 3 mln USD mniej niż w 2017 roku.

Wśród ciekawostek wskazuje się, że Trump zaciągnął w ubiegłym roku w Professional Bank, niewielkim banku na Florydzie, 30-letni kredyt hipoteczny o oprocentowaniu 4,5 proc., którego wielkość określono jako między 5 mln USD a 25 mln USD. Nieoficjalnie mówi się, że pieniądze posłużyły do kupna domu niedaleko Mar-A-Lago, który jest oferowany do wynajęcia za ok. 81 tys. USD miesięcznie.

Ze sprawozdania wynika także, że Trump sprzedał w styczniu ubiegłego roku nieruchomość  na Dominikanie za kwotę mieszczącą się w przedziale 1-5 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy