Donald Tusk zaczął "ćwierkać"

OSZ
10-12-2012, 14:52

Polski premier zadebiutował na portalu z mikroblogami Twitter. Zaczął europejsko i patriotycznie.

Pierwsze zdania Donalda Tuska na oficjalnym profilu? Premier skomentował wręczenie Unii Europejskiej Pokojowej Nagrody Nobla: "Europa zasługuje na nagrodę, mimo że sama w to nie wierzy". Szef rządu dodał także: "29 lat temu Danuta Wałęsa w imieniu męża i Polski - dziś Ilona Zielkowska w imieniu Europy. Też z Gdańska."

Pierwsze tweety Donalda Tuska  fot. twitter.com/premiertusk
Zobacz więcej

Pierwsze tweety Donalda Tuska fot. twitter.com/premiertusk

Oficjalny profil premiera obserwuje już ponad 10 tys. użytkowników. Z kolei lista obserwowanych przez Donalda Tuska jest na razie pusta. Ciekawe kto z rządu pojawi się na niej pierwszy: Radosław Sikorski (@sikorskiradek) czy Jacek Rostowski (@janrostowski). Minister Spraw Zagranicznych umieścił na Twitterze już blisko 3 tys. wpisów i jest obserwowany przez ponad 80 tys. osób. Natomiast szef finansów udziela się znacznie mniej i ma zaledwie 116 tweetów.

"Ćwierkanie" premiera (ang. "tweet", czyli ćwierkać) można śledzić pod adresem @premiertusk. To jednak nie jedyne kont na Twitterze związane z szefem polskiego rządu. Kancelaria premiera prowadzi już profil pod adresem @PremierRP.

Kogo obserwują na Twitterze polscy ekonomiści?

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OSZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Donald Tusk zaczął "ćwierkać"