Doosan Babcock i Eaton wydadzą 44 mln zł

Dwa kolejne projekty w katowickiej strefie oznaczają utrzymanie tysiąca etatów.

Doosan Babcock Energy Polska, dostawca usług montażowych, remontowych i serwisowych dla turbin i kotłów, który powstał po pierwszej restrukturyzacji Elektrowni Rybnik, wchodzi do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) w Rybniku.

— Firma działa na terenie elektrowni i zatrudnia 360 osób. W związku z budową bloku energetycznego Doosan Babcock musi się przenieść. Zbuduje zakład za 30 mln zł — mówi Piotr Wojaczek, prezes KSSE. Zezwolenie odebrał też amerykański Eaton, producent zaworów do silników spalinowych. W swoim zakładzie w Bielsku- Białej firma doda nową linię za 14 mln zł. Inwestor obiecał, że utrzyma 600 istniejących etatów do 2020 r.

— W tym roku wydamy jeszcze 3-4 zezwolenia i będzie ich łącznie 26. Liczę, że inwestorzy zadeklarują ponad 1,5 mld zł i tysiąc etatów. Na koniec roku stuknie nam 20 mld zł inwestycji, które firmy zrealizowały dotychczas w strefie, i 50 tys. miejsc pracy, w tym 41 tys. nowo utworzonych — zaznacza Piotr Wojaczek. KSSE już jest tegorocznym liderem pod względem liczby zezwoleń i deklarowanych nakładów. W listopadzie zezwolenie odebrał General Motors, który obiecuje 300 mln zł i utrzymanie 2,7 tys. etatów w związku z produkcją w Gliwicach astry 5. Ostateczna decyzja, czy projekt będzie realizowany w Polsce, jeszcze nie zapadła.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Doosan Babcock i Eaton wydadzą 44 mln zł