Dopłaty do ocieplania budynków

opublikowano: 24-05-2018, 22:00

Dotacja będzie przyznawana na ocieplenia ścian, dachów i stropów oraz wymianę okien i drzwi zewnętrznych.

Krakowianie, którzy mieszkają w domach jednorodzinnych i wymienili kotły i piece węglowe na ogrzewanie proekologiczne lub złożyli wniosek o taką wymianę, będą mogli otrzymać dopłatę także do termomodernizacji budynku. Tak planuje ratusz.

Dotacja będzie przyznawana na ocieplenia ścian, dachów i stropów oraz wymianę okien i drzwi zewnętrznych. Wysokość wsparcia będzie uzależniona od dochodów. Najniższe będą wynosiły do 2 tys. zł, kolejne — do 5, 10 i 20 tys. zł, a najwyższe — do 30 tys. zł, ale nie więcej niż 100 proc. poniesionych kosztów kwalifikowanych. Na największą pomoc mogą liczyć rodziny, których miesięczny dochód jest niższy od 1028 zł na osobę lub 1268 zł w gospodarstwach jednoosobowych. Zainteresowani muszą przedstawić audyt energetyczny lub ocenę energetyczną budynku. Dotację otrzymają osoby, które piec węglowy wymieniły po 14 września 2011 r. lub złożyły kompletny wniosek o taką wymianę. Program ma dotyczyć budynków wybudowanych lub oddanych do użytku przed 1 stycznia 2009 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu