Doradcy IT wchodzą na parkiet

opublikowano: 06-07-2015, 22:00

Informatycy nie wierzą w pechowe liczby.

Trzynasty tegoroczny debiutant na NewConnect to warszawska spółka EC2, specjalizująca się w doradztwie w zakresie IT i audycie informatycznym, pisząca też własne oprogramowanie — tak dla firm prywatnych, jak i dla instytucji publicznych. Spółka miała w ubiegłym roku 4,73 mln zł przychodów, o 8,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Aż 68 proc. z nich pochodziło z usług konsultingowych.

W ubiegłym roku zanotowała jednak zaledwie 2,5 tys. zł zysku netto, wobec 263 tys. zł rok wcześniej. Największymi akcjonariuszami spółki są — jak zazwyczaj w przypadku newconnectowych debiutantów — członkowie jej zarządu. Prezes Mirosław Januszewski ma 21,57 proc., a wiceprezes Stefan Karmaza — 26,55 proc. Poprzedzająca debiut oferta prywatna była warta 337 tys. zł. Spółka zamierza inwestować m.in. w autorskie aplikacje, by powiększyć liczbę klientów — głównie z sektora zdrowotnego i administracji publicznej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu