Doradcy24 optymistycznie kończą rok

Kamil Zatoński
opublikowano: 15-02-2010, 13:06

Zarząd spółki podkreśla, że mimo wyjątkowo trudnego roku w IV kw. udało się wypracować dodatni symboliczny wynik ze sprzedaży. Rezerwy i koszty restrukturyzacji nie pozwolił jednak osiągnąć zysku netto.

W czwartym kwartale przychody firmy wzrosły o 88 proc. do 3,2 mln zł. W całym roku sięgnęły 9,6 mln zł (+212 proc.).

Spółka ponosiła wciąż jednak niewspółmiernie duże koszty operacyjne, co w ostatnim kwartale przełożyło się na osiągnięcie zaledwie 4 tys. zł zysku ze sprzedaży (wobec 1 mln zł straty rok wcześniej), a w całym roku na stratę ze sprzedaży rzędu 2,4 mln zł.

Dodatkowo konieczność zaliczenia w pozostałe koszty operacyjne inwestycji w uruchomienie nieefektywnego i już zamkniętego biura w Katowicach plus rezerwy na należności powstałe przed rozpoczęciem restrukturyzacji i połączenia firm Doradcy24 i Creditfield spowodowały poniesienie straty netto w wysokości 251 tys. zł w IV kw. W całym roku strata przekroczyła 4,33 mln zł (wobec -3,8 mln zł rok wcześniej).

- Zamykając wraz z 2009 rokiem etap stabilizowania biznesu koncentrujemy się obecnie na działaniach związanych z rozwojem spółki i efektywnością na poziomie wyniku netto spółki - czytamy w liście do akcjonariuszy.

Firma prowadzi działania związane z wdrożeniem nowych produktów finansowych, głównie produktów ubezpieczeniowych. Spółka planuje też istotne zwiększenie działań marketingowych. Obecnie firma posiada 16 placówek i zatrudnia 120 doradców własnych oraz 63 doradców pracujących w 21 placówkach partnerskich. W tym roku planuje zwiększyć zatrudnienie o kilkadziesiąt osób oraz uruchomić kolejne placówki własne i partnerskie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane