Doradzą, jak usprawnić IT w firmie

KA
opublikowano: 21-04-2009, 00:00

Chciałbyś poprawić efektywność działu IT, a nie wiesz jak? Skorzystaj z wirtualnych konsultacji z ekspertami.

Chciałbyś poprawić efektywność działu IT, a nie wiesz jak? Skorzystaj z wirtualnych konsultacji z ekspertami.

Jutro — 22 kwietnia — o godzinie 10.00 rozpocznie się nieodpłatne wirtualne spotkanie z ekspertami firmy Deloitte na temat zarządzania IT w czasie kryzysu. Celem webcastu jest przedstawienie sposobów oszczędzania oraz narzędzi do pomiaru jego efektów.

— Będziemy się starali uciec od szczegółów technologicznych. Narzędzia, o których opowiemy, to nie tyle produkty informatyczne, a raczej metody podejścia do problemu i jego analizy — mówi Stanisław Bochnak, starszy menedżer grupy Technology Integration Deloitte.

Jednym z poruszanych tematów będą całkowite koszty posiadania infrastruktury IT (tzw. TCO), a więc przełożenie zakupów inwestycyjnych na późniejsze wydatki.

— Brak świadomości tego, jak poszczególne zakupy przekładają się na koszty eksploatacji, powoduje, że zarządzanie kosztami IT w firmie staje się fikcją — zaznacza Stanisław Bochnak.

Ile kosztuje informatyczna obsługa konkretnego produktu lub grupy klientów? Firmy często nie znają odpowiedzi na takie pytania. Nie wiedzą więc, gdzie inwestować w IT, a gdzie redukować koszty. Kłopotów jest tym więcej, że prezes, dyrektor finansowy i dyrektor informatyki często mówią zupełnie innymi językami. Dlatego eksperci Deloitte zamierzają przedstawić zagadnienie z punktu widzenia każdego z tych stanowisk.

Wszystko po to, by uczestnicy webcastu wiedzieli co robić, żeby kapitał zaangażowany w informatykę w ich firmie przynosił większy zwrot. Bo przecież firmy, które potrafią wykorzystać technologię dla dalszego rozwoju, mają szansę wygrać z konkurencją.

Zasady webcastu

Webcast jest nieodpłatnym, wirtualnym spotkaniem z ekspertami Deloitte. Uczestnictwo w nim wymaga rejestracji na stronie: www.deloitte.com/pl/webcast. Poza oglądaniem prezentacji przygotowanych przez ekspertów, zarejestrowani uczestnicy mają też możliwość zadawania pytań. Nie wymaga to posiadania żadnego specjalnego oprogramowania ani urządzeń innych niż zwykły pecet.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu