Czytasz dzięki

Dorbud zbuduje park od a do z

Anna Pronińska
opublikowano: 09-04-2010, 00:00

Kielecka firma złożyła najtańsze oferty na budowę Kieleckiego Parku Technologicznego. Będą kolejne inwestycje.

Kielecka firma złożyła najtańsze oferty na budowę Kieleckiego Parku Technologicznego. Będą kolejne inwestycje.

Było sześciu chętnych na budowę inkubatora, drugiej części Kieleckiego Parku Technologicznego (KPT), w którym znajdą się firmy rozpoczynające działalność. Okazało się, że najtańszą propozycję złożył kielecki Dorbud, ta sama firma, która kilkanaście dni wcześniej znokautowała 12 rywali w przetargu na budowę centrum technologicznego KPT.

Za budowę inkubatora Dorbud chce 14,26 mln zł brutto. Władze KPT wartość prac budowlanych szacowały na ponad 17 mln zł.

— W tym przetargu różnice w cenach oferentów były nieznaczne. Najdrożej zlecenie wyceniła Skanska: na 17,85 mln zł brutto — mówi Szymon Mazurkiewicz, dyrektor w KPT.

O zamówienie starał się m.in. giełdowy Mostostal Warszawa, który proponował 17,30 mln zł.

— Spodziewamy się podpisania umowy na budowę centrum i inkubatora jeszcze w tym miesiącu. Liczymy, że oba zadania zostaną wykonane w ciągu 12 miesięcy — dodaje Szymon Mazurkiewicz.

Za budowę centrum technologicznego KPT, w którym znajdą się biura, laboratoria i hale produkcyjne, Dorbud otrzyma 38,74 mln zł brutto. Tymczasem inwestycję szacowano na 52 mln zł.

— Udało się więc sporo zaoszczędzić, dlatego rozważamy zakup dodatkowych 2 ha gruntu za 2,7 mln zł. Poza tym w maju złożymy wiosek do resortu gospodarki o włączenie KPT do podstrefy Starachowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej — ujawnia Szymon Mazurkiewicz.

Wkrótce władze KPT zamierzają również dołączyć kolejne 8 ha do parku i przeznaczyć je na działalność finansowo-usługową.

— Chcemy postawić halę o powierzchni 6 tys. mkw., w której znajdą się laboratoria. Przetarg na jej projekt ogłosimy w maju, a na wykonawstwo w drugiej połowie roku. Szacujemy, że ta inwestycja pochłonie około 10 mln zł brutto — mówi Szymon Mazurkiewicz.

W sumie specjalną strefą zostanie objęte 17 ha parku. W ciągu kilkunastu lat władze KPT chcą powiększyć go o kolejne 17 ha. W tym celu będą ubiegać się o unijne dofinansowanie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane