Dorn: Chcemy, by Borusewicz był marszałkiem Senatu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 11-10-2005, 13:14

Szef klubu PiS Ludwik Dorn powiedział we wtorek po spotkaniu z sekretarzem generalnym PO Grzegorzem Schetyną, że PiS chce, by marszałkiem Senatu został nowo wybrany senator, jeden z liderów pierwszej "Solidarności", Bogdan Borusewicz.

Szef klubu PiS Ludwik Dorn powiedział we wtorek po spotkaniu z sekretarzem generalnym PO Grzegorzem Schetyną, że PiS chce, by marszałkiem Senatu został nowo wybrany senator, jeden z liderów pierwszej "Solidarności", Bogdan Borusewicz.

Dorn podkreślił, że jego ugrupowanie proponuje, by prezydium Senatu składało się z marszałka i trzech wicemarszałków. Dodał, że Platforma jak dotąd nie wyraziła zgody na ten postulat PiS.

Szef klubu zaznaczył, że w myśl propozycji PiS wszyscy członkowie prezydium mieliby pochodzić z koalicji. "W Senacie jest bardzo duża przewaga PiS (49 mandatów), jeśli do tego dodać Platformę (34 mandaty) jako klub koalicyjny, to przewaga ta jest miażdżąca" - powiedział.

Według Dorna, marszałek oraz dwóch wicemarszałków miałoby być wskazanych przez PiS, jeden wicemarszałek - przez PO. Jak dodał, jako marszałka Senatu jego ugrupowanie proponuje Borusewicza, jako kandydata niezależnego, popieranego przez PiS. Borusewicz w ubiegły piątek w rozmowie z PAP wstępnie zgodził się na objęcie tej funkcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane