Dorsey: Twitter ma za sobą „nadzwyczajny” rok

opublikowano: 10-02-2021, 06:30

Właściciel serwisu do mikroblogowania osiągnął rekordowe przychody w ostatnim kwartale 2020 roku. Roku, który według prezesa Jacka Dorsey’a był „nadzwyczajny” dla Twittera.

W ostatnim kwartale 2020 roku, w którym odbyły się wybory prezydenckie w USA, Twitter zwiększył przychody o 28 proc. w ujęciu rocznym do 1,29 mld USD. Całkowite wpływy reklamowe wzrosły o 31 proc. w ujęciu rocznym do 1,15 mld USD. Zysk spółki wyniósł 222,1 mln USD. Zysk na akcję, w ujęciu skorygowanym, wyniósł 38 centów. Rynek oczekiwał 30 centów. Akcje spółki drożały w handlu międzysesyjnym.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

W styczniu Twitter wyrzucił największą gwiazdę serwisu ostatnich lat, Donalda Trumpa. Analitycy wyrazili obawy, czy nie będzie to miało wpływu na wyniki spółki. Prezes Twittera ich nie podziela.

- Jesteśmy platformą, która w oczywisty sposób wykracza poza jeden temat, czy jednego użytkownika – powiedział Dorsey, wskazując iż serwis oferuje ponad 6 tys. różnych tematów i to one napędzają jego wzrost.

Przypomniał również, że 80 proc. użytkowników Twittera jest spoza USA.

Liczba aktywnych dziennych użytkowników Twittera była w czwartym kwartale o 5 mln wyższa niż w trzecim i sięgała 192 mln. Choć była także o 26 proc. wyższa niż rok wcześniej, to nie osiągnęła prognozowanych przez analityków 193,5 mln.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.om

Polecane