Dostał mandat 95 tys. EUR

Szwedzki biznesmen Anders Wiklof przekroczył prędkość w Finlandii. W obszarze, gdzie dozwolona prędkość wynosiła 50 km/h, Wiklof jechał 77 km/h. Wysokość mandatu go zszokowała.

W Finlandii wysokość mandatu zależy od stanu majątkowego karanego. Wiklof jest milionerem. Dlatego fińska policja uznała, że dotkliwy dla niego mandat będzie wynosił 95 tys. EUR.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Wiklof przyznaje się do wykroczenia i wie, że sam jest sobie winny. Uważa jednak, że kara jest zbyt wysoka. Twierdzi, że w Szwecji, gdzie wysokość mandatu także jest zależna od stanu majątkowego karanego, wyniosłaby 4 tys. SEK (457 EUR). 

- Powinien być jakiś górny pułap, byłoby to bardziej sprawiedliwe. Jaka to powinna być kwota, nie wiem, ale tak jak jest teraz, nie ma to sensu – powiedział szwedzki milioner.

Jeden z najwyższych mandatów w historii wlepił kierowcy w 2010 roku szwajcarski sąd. Kazał zapłacić bogatemu piratowi drogowemu, który notorycznie jeździł z prędkością ponad 100 km/h swoim ferrari przez wieś niedaleko posiadłości mandat równowartości prawie 920 tys. zł. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, dailymail.co.uk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Dostał mandat 95 tys. EUR