Dostawa w wersji digital

opublikowano: 26-07-2016, 22:00

Inwestycja w usprawnienie dostawy przesyłek przekłada się na wyższą sprzedaż. Z pomocą przychodzą dziś nowoczesne systemy IT.

Zdaniem Jacka Zacharewicza, prezesa spółki Alfa Projekt, która oferuje rozwiązania informatyczne dla logistyki, tylko dobrze zorganizowana praca i zautomatyzowane procesy dokonujące się pomiędzy sprzedawcą, magazynem, kurierem i odbiorcą mogą zapewnić sprawną dostawę. A to podstawa w handlu. Jeśli wszystko odbywa się prawidłowo, zwiększa się też prawdopodobieństwo, że zadowolony klient wróci do sklepu. Aby taką sprawność uzyskać, można skorzystać z automatycznych rozwiązań. Jego firma proponuje własny, autorski system AndUp, który sprawuje nadzór nad całym procesem realizacji usługi.

— Handel internetowy musi zbudować sprawne zaplecze dostawcze i nawiązać współpracę z firmą kurierską. Zlecanie przesyłek w firmie zewnętrznej wiąże się z rozproszeniem odpowiedzialności za obsługę klienta, co może istotnie wpłynąć na ocenę e-sklepu w oczach klienta.

Specjalizujemy się w rozwiązaniach dla tzw. ostatniej mili w łańcuchu dostaw. Klienci kilku tysięcy e-sklepów mają dostęp do końcówki naszej platformy AndUP, nawet nie zawsze o tym wiedząc — wyjaśnia Jacek Zacharewicz. Rozwiązanie stosowane jest również w innych branżach: wielkopowierzchniowych obiektach magazynowych, dystrybucji farmaceutyków czy transporcie paletowym.

— Złożone projekty integracji operacyjnych środowisk informatycznych wdrożyliśmy w dużych przedsiębiorstwach. Wśród nich są światowi giganci,tacy jak FedEx, ale też polskie firmy, m.in. Siódemka czy centra logistyczne i spedycyjne — wymienia Jacek Zacharewicz. Platforma IT może być zintegrowana z systemami już wykorzystywanymi w firmach. Pozwala na automatyzację procesów i optymalizację kosztów. System ma modułową budowę, dzięki czemu klient może mieć kontrolę nad konkretnymi odcinkami procesu usługowego. A na liście są m.in. przyjęcie zlecenia, dyspozytornia, obsługa magazynu, mobilny system kurierski, archiwum dokumentów, rozliczenie usług, monitoring przesyłek. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu