Dotacje dla firm z Podlasia

  • DI
opublikowano: 18-10-2018, 22:00

Mirand-Plus, Rycar, Sova Invest — to niektóre firmy, jakie dostały granty w regionalnym konkursie.

Spółki z woj. podlaskiego będą mogły utworzyć ponad 270 nowych miejsc pracy. Ułatwią im to unijne dotacje. Zarząd województwa przyznał firmom łącznie 28 mln zł. Pieniądze pochodzą z działania 1.5 „Wspieranie przedsiębiorczości i zatrudnienia w gminach, których rozwój uwarunkowany jest siecią Natura 2000” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPO WP). Wartość wybranych projektów to 75,4 mln zł.

Firmy przeznaczą dofinansowanie na inwestycje m.in. w nowe maszyny, produkty i usługi oraz linie produkcyjne z oprogramowaniem.

Najwyższy grant trafi do firmy Mirand-Plus. Przeznaczy ona przyznane 1,36 mln zł na budowę zakładu konfekcjonowania węgla drzewnego wraz z częścią socjalno-biurową i magazynową. Jedną z najwyższych dotacji (1,2 mln zł) otrzyma firma Rycar. Planuje ona budowę stacji serwisu samochodowego z uwzględnieniem obsługi pojazdów z napędem hybrydowym i elektrycznym. Ciekawy projekt zapowiada spółka Sova Invest. Dostanie ona 1,096 mln zł na budowę kompleksu sportowo–rekreacyjnego Enklawa Białowieska Park Wakacyjny składającego się z Rodzinnego Parku Rekreacyjnego i Parku Sensorycznego.

Kolejny konkurs z działania 1.5 odbędzie się w marcu 2019 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane