Dotacje dla MSP na wzornicze pomysły

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 03-06-2018, 22:00

Specjaliści od designu pomogą małym i średnim firmom opracować nowy produkt lub usługę.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) uruchomiła konkurs dotacyjny dla firm MŚP, które stawiają na innowacyjne wzornictwo. Granty z poddziałania 2.3.5 programu Inteligentny Rozwój (POIR) są przeznaczone dla przedsiębiorców, którzy nawiążą współpracę ze specami od designu lub studiami projektowymi, a także na usługi doradcze związane z wdrożeniem nowego produktu. Od 3 lipca przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski w trzech etapach. Pierwszy zakończy się 31 sierpnia, drugi — 30 września, a trzeci — 31 października.

Budżet poddziałania 2.3.5 POIR wynosi 70 mln zł. Warto podkreślić, że do konkursu nie mogą przystąpić przedsiębiorcy z makroregionu Polski Wschodniej, czyli z województw: lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i warmińsko- -mazurskiego. Dla tych firm rządowa agencja ma inną ofertę dotacyjną — działanie 1.4 programu Polska Wschodnia („Wzór na konkurencję”).

Nabór składa się z dwóch etapów. W pierwszym przedsiębiorca może powalczyć o grant na przeprowadzenie audytu wzorniczego i opracowanie strategii wzorniczej. W drugiej fazie dotacje będą przeznaczone na wdrożenie tej strategii.

W konkursie „Design dla przedsiębiorców” na pomysłyrealizowane w województwie mazowieckim zostanie przyznanych ok. 6,2 mln zł. Natomiast na przedsięwzięcia w pozostałych regionach PARP przeznaczyła 63,8 mln zł. Minimalna wartość kosztów kwalifikowanych projektu to 60 tys. zł, a maksymalna — 1,5 mln zł. Anna Forin, dyrektor departamentu usług proinnowacyjnych w PARP, podkreśla, że w naborze nie ma żadnych ograniczeń sektorowych. Projekty muszą jednak odpowiadać jednej z 17 krajowych inteligentnych specjalizacji. Firmy zainteresowane unijnym wsparciem będą musiały przeprowadzić wstępny audyt potwierdzający zasadność i planowany zakres projektu wzorniczego. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Dotacje dla MSP na wzornicze pomysły