Dotacje na rozwój kadr

opublikowano: 26-02-2019, 22:00

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) wydłużyła termin rekrutacji do programu szkoleniowo-doradczego „Akademia Menedżera Innowacji”.

Ma on pomóc szefom firm zdiagnozować ich potrzeby m.in. w takich dziedzinach, jak zarządzanie talentami, badania, tworzenie i udoskonalanie produktów w porozumieniu z klientami. Pierwotnie konkurs z działania 2.21 programu Wiedza Edukacja Rozwój miał zakończyć się 31 stycznia. Rządowa agencja wydłużyła termin składania wniosków o siedem tygodni.

— Na każdym etapie rozwoju firmy ważne są umiejętności interpersonalne liderów, które wykraczają poza tradycyjne postrzeganie roli menedżera. Szczególnego znaczenia nabierają one w procesie innowacji — podkreśla Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

Do pierwszej edycji programu mają przystąpić 34 firmy. Trzy osoby z każdej wezmą udział w dziewięciu odbywających się co miesiąc zjazdach z wykładami i warsztatami. Każde przedsiębiorstwo może liczyć także na indywidualne doradztwo świadczone przez ekspertów. Przedstawiciele PARP ustalili, że w pięciu odsłonach programu powinni uczestniczyć menedżerowie 367 firm. Budżet całego projektu to ok. 30 mln zł.

WAŻNA DATA

22.03 Do tego dnia firmy mogą zgłaszać się do programu „Akademia Menedżera Innowacji”.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.parp.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy