Czytasz dzięki

Dott rozstawia hulajnogi w stolicy

MIB
opublikowano: 07-05-2020, 14:20

Do Polski wchodzi kolejny operator oferujący elektryczne hulajnogi na minuty. Na początek rozstawi 1,5 tys. w Warszawie.

Dott Polska to już siódma firma udostępniająca hulajnogi na prąd w Warszawie. Firma zaczyna od floty 1500 pojazdów, ale w ciągu trzech tygodni chce podwoić ich park. Hulajnogi będą dostępne zarówno w centrum miasta, jak też na obrzeżach. Za przejazd trzeba zapłacić 2,7 zł plus 0,49 zł za minutę podróży. Firma będzie jednak kusić pakietami startowymi (np. dwa przejazdy w ciągu dnia po 15 min każdy za 5 zł).

Dott deklaruje bliską współpracę z samorządami przy tworzeniu regulacji prawnych dotyczących korzystania usług mikromobilności.

Firma ma siedzibę w Amsterdamie, oferuje e-hulajnogi m.in. w Monachium, Brukseli, Paryżu, Lionie oraz Turynie. Jest jednym z największych europejskich graczy na rynku mikromobilności. Głównymi inwestorami spółki są EQT Ventures i Prosus (Naspers).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane