Douste-Blazy: "nie podburzać Ukrainy przeciwko Rosji"

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-01-2006, 18:29

Europejczycy powinni "unikać podburzania Ukrainy przeciwko Rosji" w sprawie gazu, ponieważ "mają wszystko do stracenia" - oświadczył we wtorek francuski minister spraw zagranicznych Philippe Douste-Blazy.

Europejczycy powinni "unikać podburzania Ukrainy przeciwko Rosji" w sprawie gazu, ponieważ "mają wszystko do stracenia" - oświadczył we wtorek francuski minister spraw zagranicznych Philippe Douste-Blazy.

    Minister bronił również demokracji na Ukrainie i ocenił, że w rok po "pomarańczowej rewolucji" nie ma już możliwości cofnięcia się.  "Wydaje się nam ważne, by unikać podburzania Ukrainy przeciwko Rosji" - powiedział Douste-Blazy w telewizji LCI. "Europejczycy mają tu wszystko do stracenia. To nie jest problem Europejczyków" - dodał.

    Rosja i Ukraina mają "dwustronne stosunki handlowe, które należy uregulować jako takie, a przede wszystkim nie zmieniać ich w problem polityczny" - ocenił francuski minister.

    "Europejczycy powinni stworzyć wokół siebie przestrzeń wolności, demokracji i stabilizacji" - powiedział, podkreślając, że nie ma "możliwości cofnięcia się na Ukrainie, gdzie istnieje demokracja i jest to dla nas bardzo dobre".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane