Dow Jones IA drożał siódmą sesję z rzędu

opublikowano: 11-05-2018, 22:07

Piątkowa sesja na Wall Street zaczęła się optymistycznie wzrostami indeksów, jednak kolejne godziny przyniosły wzrost niepewności i nawet indeks blue chipów zszedł w drugiej połowie dnia pod kreskę.

Pogorszenie nastrojów było w dużej mierze następstwem wypowiedzi prezydenta Donald Trumpa, który ogłosił radykalne zmiany w polityce zdrowotnej. W końcówce sesji znów mocniej przycisnęła strona popytowa, która jednak nie miała na tyle potencjału by wyciągnąć z „czerwieni” rynek spółek technologicznych.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Po serii mocnych zwyżek na wartości traciły papiery Nvidia, znanego producenta układów scalonych w tym, kart graficznych. Odwrót inwestorów od papierów potentata technologicznego był rezultatem wzrostu obaw, że krótkoterminowy wzrost zapotrzebowania na karty graficzne od „górników” kryptowalut może podkopać podstawową działalność spółki nakierowaną na branżę gier komputerowych.

Na finiszu notowań indeks DJ IA rósł o 0,37 proc. notując siódmą z rzędu dodatnią zmianę indeksu. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 zwyżkował o 0,17 proc. Z kolei technologiczny Nasdaq stracił 0,03 proc.  

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy