Dow Jones może tracić ponad 400 pkt. na otwarciu

opublikowano: 23-10-2018, 14:09

Kontrakt terminowy na średnią Dow Jones sygnalizuje, że indeks może spadać o ponad 400 pkt. na otwarciu z powodu rozczarowania inwestorów wynikami kwartalnymi znanych spółek, ostrzega CNBC.

Kontrakty na S&P500 i Nasdaq także wyraźnie spadają. Tymczasem po czterech spadkach z rzędu S&P500 jest już o mniej niż 2 proc. od minimum zanotowanego wcześniej w październiku po wyprzedaży.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Akcje 3M tanieją o ponad 5 proc. w handlu przedsesyjnym po tym jak jego kwartalny zysk i przychody okazały się gorsze od oczekiwań, a do tego spółka obniżyła prognozę całorocznych zysków. Podobny spadek ceny notują akcje Caterpillar, którego raport kwartalny również rozczarował. Producent ciężkiego sprzętu budowlanego tłumaczy się wzrostem kosztów produkcji i transportu.

Wśród spółek nowych technologii także widoczna jest dominacja pesymizmu. W dalszym ciągu tanieje Netflix, który stracił już 11 proc. wartości w tym miesiącu. Zapowiada się spadkowe otwarcie notowań m.in. Amazon, Nvidii, Alphabet i Twittera.
W tym tygodniu dojdzie do największej liczby publikacji raportów kwartalnych w USA. Przedstawi jej ponad 150 spółek wchodzących w skład S&P500. Spośród tych, które już to zrobiły w obecnym sezonie, 79,6 proc. pochwaliło się wynikami lepszymi od oczekiwań rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu