Dow Jones opada z 5 – letnich maksimów

W pierwszej części handlu za oceanem lekką przewagę utrzymują sprzedający.

Po półtorej godziny handlu Dow Jones opada o prawie 0,3 proc. z nieznacznie poprawionych w piątek pięcioletnich szczytów. Straty S&P500 i technologicznego Nasdaq sięgaja około 0,1 proc.

- Rynek potrzebuje odpoczynku. W zeszłym tygodniu zmieniliśmy strategię naszego funduszu na bardziej defensywną, bo ceny poszły w górę za bardzo w porównaniu do fundamentów – komentował Ralph Shive, zarządzajacy amerykańskiego towarzystwa Wasatch Advisors.

Do zakupów nie zachęcały słabe dane z chińskiego sektora usługowego, gdzie w lutym koniunktura była najsłabsza od września. Z kolei automatyczne cięcia budżetowe w USA, które weszły  wżycie z powodu braku porozumienia w kongresie, corocznie będą kosztować amerykańską gospodarkę utratę 0,6 punktu proc.

O ponad 1 proc. tanieją papiery operatora kasyn Las Vegas Sands. Wewnętrzne postępowanie wskazało, że spółka prawdopodobnie złamała amerykańskie przepisy antykorupcyjne. Spośród 10 sektorów wyszczególnionych w indeksie S&P500 najbardziej tracą wrażliwe na koniunkturę gospodarczą spółki przemysłowe i producenci surowców.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Dow Jones opada z 5 – letnich maksimów