Dow Jones przebił barierę 9000 pkt

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 07-01-2009, 00:00

Po "delikatnej" poniedziałkowej korekcie, do wtorkowych notowań na Wall Street inwestorzy podchodzili z większą ostrożnością. Szczególnie, że czekała ich prezentacja nowych danych makro i publikacja protokołów po grudniowym posiedzeniu FOMC, na którym obniżono stopy procentowe. Na szczęście przeważały dobre nastroje, co zaowocowało wzrostami głównych indeksów. Informacje z gospodarki były mieszane. O ile zaskoczył pozytywnie wzrost indeksu ISM dla sektora usług, o tyle dużo gorsze od prognoz okazały się odczyty wartości nowych zamówień fabrycznych oraz liczby podpisanych umów na sprzedaż nowych domów.

Z grona największych spółek bardzo dobrze radziły sobie walory Hewlett-Packarda, potentata sektora komputerowego, Citigroup, finansowego giganta, oraz American Express, wydawcy kart płatniczych. Gracze kupowali też akcje Apple. To zasługa raportu analityków Oppenheimer Co. na temat stanu zdrowia szefa spółki Steve Jobs’a. Wcześniej spekulowano, że może on być zmuszony do oddania sterów firmy.

Powodów do zadowolenia nie mieli natomiast akcjonariusze Wal-Mart i przez większą część sesji Caterpillar. To reperkusje danych o spadku zamówień.

Tadeusz

Stasiuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane