Dow już w korekcie, ale odrabia straty

Inwestorzy zza oceanu próbują odrabiać straty z przeceny, po tym jak indeks Dow Jones oficjalnie znalazł się w korekcie.

Wtorkowa sesja na giełdzie nowojorskiej przebiega pod znakiem prób odrabiania strat z poniedziałkowej wyprzedaży. S&P500 zyskuje 0,2 proc., choć w pierwszych minutach handlu zanurkował najniżej od pięciu tygodni. Również Dow Jones i Nasdaq notują 0,2-procentowe umocnienie, co w przypadku ostatniego z indeksów oznacza spadek od ostatniego szczytu o 10 proc., co uważa się za korektę.

- To wygląda tak, jakby wszyscy czekali na jakiś bodziec, tylko nikt nie wie, co mogłoby nim być. Wszyscy starają się zgadnąć, kiedy dojdzie do podwyżki stóp procentowych Fedu, a nie ułatwiają tego mieszane dane. Można próbować wykorzystać ostatnią przecenę do zakupów, ale można też znaleźć szereg powodów by pozostać poza rynkiem – komentował w wypowiedzi dla Bloomberga Richard Hunter, szef działu akcji w biurze maklerskim Hargreaves Lansdown.

W Europie czteromiesięczny dołek pogłębił frankfurcki DAX (-0,6 proc.). Paryski CAC40 spadł o 0,2 proc., a WIG zamknął się 0,7 proc. pod kreską.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Dow już w korekcie, ale odrabia straty