Dow nie rósł tak od 30 lat

opublikowano: 27-02-2017, 22:20
aktualizacja: 27-02-2017, 22:23

Poniedziałkowa sesja giełdowa w Stanach Zjednoczonych zakończyła się wzrostami głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Zobacz więcej

Wall Street

Bloomberg

Dow Jones zakończył już 12 sesję z rzędu ustanawiając nowy rekord. Jest to również jego najdłuższa seria nieprzerwanych wzrostów od trzydziestu lat.

Dolar umacniał się, a obligacje taniały. Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła z najniższego poziomu w tym roku. Przyczyniła się do tego między innymi wypowiedź szefa Rezerwy Federalnej w Dallas Roberta Kaplana, który stwierdził, że stopy powinny zostać podniesione „wcześniej niż później”. Oczekiwania co do podwyżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną w przyszłym miesiącu wzrosły automatycznie do 50 proc.

Inwestorzy wyczekują także w dalszym ciągu wskazówek odnośnie priorytetów polityki gospodarczej prezydenta Donalda Trumpa.

Ostatecznie indeks Dow Jones Industrial Average  zakończył dzień wzrostem o 0,08 proc., Standard & Poor's zyskiwał 0,1 proc. zaś Nasdaq zwyżkował o 0,28 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy