DPD Polska ma zgodę UOKiK na przejęcie Siódemki

ISBnews
opublikowano: 01-10-2014, 16:32

DPD Polska otrzymała zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta (UOKiK) na przejęcie spółki Siódemka, podał Urząd. Przeprowadzone postępowanie wykazało, ze transakcja nie będzie miała negatywnego wpływu na konkurencję i sytuację konsumentów.

"DPD nadal będzie spotykać się z konkurencją innych przedsiębiorców. Koncentracja nie wpłynie również negatywnie na kontrahentów spółki, w tym konsumentów. Już teraz odbiorcy korzystają z usług wielu dostawców, rynek cechuje brak umów na wyłączność, więc w przypadku prób podniesienia cen zmiana dostarczyciela przesyłek nie będzie stanowiła problemu" – powiedział dyrektor Departamentu Kontroli Koncentracji UOKiK Robert Kamiński, cytowany w komunikacie.

Analiza Urzędu wykazała, że koncentracja będzie miała największy wpływ na krajowy rynek ekspresowego dostarczania przesyłek i paczek, czyli najpóźniej następnego dnia roboczego od nadania. Transakcja nie doprowadzi jednak do ograniczenia konkurencji na nim. Dotychczasowe orzecznictwo Urzędu oraz Komisji Europejskiej potwierdza, że jest to odrębny rynek od standardowego doręczania czyli dwóch lub więcej dni.

Uczestnicy koncentracji świadczą usługi doręczania paczek i przesyłek. DPD Polska należy do grupy kapitałowej Le Poste, kontrolowanej przez francuski skarb państwa. Siódemka jest częścią grupy kapitałowej Abris obejmującej fundusze typu private equity. Transakcja ma polegać na przejęciu przez DPD Polska wyłącznej kontroli nad Siódemką, poprzez nabycie 100% akcji w kapitale zakładowym spółki, wyjaśnia UOKiK.

W połowie kwietnia DPD Polska złożyła do UOKiK wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad spółką Siódemka. Wcześniej Siódemka poinformowała, że jej jedyny akcjonariusz - Milo Holdings S.a r.l. - zawarł przedwstępną umowę sprzedaży 100% akcji spółki z DPD Polska. Warunkiem zawarcia przez obie strony umowy przyrzeczonej było m.in. uzyskanie zgody prezesa UOKiK.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane