DreamWorks stawia na Chiny

WST, Bloomberg
07-08-2012, 09:44

Oriental DreamWorks, chińskie przedsięwzięcie amerykańskiego studia DreamWorks Animations SKG zamierza zainwestować ponad 20 mld juanów (3,1 mld USD), w budowę centrum rozrywki w Szanghaju, które ma być konkurentem dla nowojorskiego Broadway’u i londyńskiego West Endu.

W skład „Centrum Marzeń”, bo tak ma się nazywać kompleks wchodzić mają m.in.  teatry i kina, sklepy, restauracje i hotele. Otwarcie przewidziane jest na 2016 r.

Dodatkowo chiński DreamWorks zapowiedział, że będzie współproducentem trzeciej części filmu „Kung Fu Panda”, a ten animowany film ma trafić na ekrany również w 2016 r. Będzie sequelem filmów z 2008 i 2011 r., które przyniosły wpływy z biletów ocenianie na ponad 600 mln USD.

Inwestycja pozwoli spółce z kalifornijskiego Glendale wejść na jeden z najszybciej rozwijających się rynków kinowych na świecie. Sprzedaż biletów w Chinach wzrosłą w 2011 r. o 35 proc. osiągając poziom 2 mld USD. To trzeci po USA i Japonii wynik.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / DreamWorks stawia na Chiny