Dresdner Bank nie posłuchał Pimco, stracił Allianz

opublikowano: 07-03-2008, 11:03

Dresdner Bank i Pacific Investment Management Co. (Pimco) są własnością Allianza. Ich strategie jednak znacznie się różniły w ostatnim czasie, za co słono zapłacili akcjonariusze niemieckiego ubezpieczyciela.

Niemiecki Dresdner Bank odpisał 1,7 mld EUR (2,6 mld USD) wartości inwestycji w instrumenty oparte na amerykańskich kredytach hipotecznych klasy subprime. Amerykański fundusz Pimco ostrzegał już rok temu, że to błąd i dzięki trzymaniu się z daleka od takich inwestycji miał w ubiegłym roku rekordowe wyniki. Gdyby Niemcy posłuchali Amerykanów, Allianza byłaby obecnie w lepszej sytuacji. Tak się jednak nie stało. Kryzys na rynku kredytu i spekulacje na temat spowolnienia gospodarczego spowodowały, że wartość rynkowa Allianza spadła od czerwca ubiegłego roku o 29 mld EUR (45 mld USD) mimo iż on sam nie poniósł dużych strat na rynku instrumentów opartych na kredytach hipotecznych. 
MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Dresdner Bank nie posłuchał Pimco, stracił Allianz