Drobny biznes odstaje od firm z UE

Nowak Igor
04-11-1999, 00:00

Drobny biznes odstaje od firm z UE

Powiększa się przepaść między małymi i średnimi firmami polskimi i unijnymi. Żeby skutecznie wspierać MSP, na pewno nie wystarczy sam rządowy program. Mówili o tym wczoraj uczestnicy VI Ogólnopolskiego Forum Gospodarczego Małych i Średnich Przedsiębiorstw na temat zagrożeń i szans sektora w procesie integracji z Unią Europejską.

— Brakuje infrastruktury dla małego i średniego biznesu. Nie stworzono systemu organizacji non profit, które powinny dysponować środkami przeznaczonymi na pomoc przedsiębiorcom — uważa Jacek Piechota, przewodniczący sejmowej komisji MSP.

Unia Europejska obiecała pomoc finansową dla polskiego drobnego biznesu. Jednak brak fundacji i stowarzyszeń wspierających MSP spowoduje, że trudno będzie spożytkować przyznane fundusze.

Prace legislacyjne nad nowelizacją prawa pracy i brak ustawy o organizacji instytucji typu non profit opóźniają się. Uniemożliwia to realizację przyjętego przez rząd projektu wspierania małych i średnich firm.

Sejmowa komisja MSP zwróciła się niedawno do komisji finansów publicznych o środki potrzebne na promocję polskiego biznesu podczas przyszłorocznej wystawy w Hanowerze.

— Jeszcze nie dostaliśmy odpowiedzi, a oczekujemy 20 mln zł — powiedział Jacek Piechota. INO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Nowak Igor

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Drobny biznes odstaje od firm z UE