Droga po kapitał

Martyna Mroczek
opublikowano: 26-03-2008, 00:00

Zainteresowanie przedsiębiorców znalezieniem źródeł kapitału na rozwój firmy nie słabnie.

Dziś w warszawskim hotelu Marriott

Zainteresowanie przedsiębiorców znalezieniem źródeł kapitału na rozwój firmy nie słabnie.

Z ankiety Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan wynika, że trudny dostęp do kapitału to w oczach przedsiębiorców czwarta najczęściej wymieniana bariera rozwoju i prowadzenia biznesu — zaraz po wysokich podatkach, składkach ZUS i uciążliwej biurokracji. Jest on największą przeszkodą dla ponad 14 proc. przedsiębiorców.

Podczas dzisiejszego spotkania wybór form finansowania będzie duży. Zaprezentuje się warszawska giełda. Pomimo niestabilnej sytuacji w ostatnich miesiącach, to nadal dobre źródło gotówki. Dla większych firm — główny parkiet GPW, dla mniejszych — utworzona w zeszłym roku platforma New Connect. Bankowcy przybliżą przyszłym debiutantom temat pierwszej emisji akcji i rolę giełdowego doradcy.

Poza giełdą też jest życie — specjaliści z firmy doradczej opowiedzą, jak rozwinąć przedsiębiorstwo przez transakcje fuzji i przejęć, i pokażą, że prywatny rynek kapitałowy może być nie gorszym pomysłem niż giełda. Prawnik wyjaśni, jak działają nowe, obowiązujące od początku tego roku, zasady ładu korporacyjnego, a autoryzowany doradca giełdowy — jak wyglądają dokumenty finansowe w ofercie publicznej, a jak w prywatnej, a także, w jaki sposób programy opcji menedżerskich mogą wpłynąć na wartość spółki.

Wszystkim przyda się trochę dodatkowej wiedzy z PR. Specjalistka podpowie, jak komunikować się z inwestorami w procesie zdobywania kapitału.

Każdy menedżer czy właściciel firmy znajdzie na konferencji coś dla siebie. Zapraszamy po kapitał.

Martyna Mroczek

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Martyna Mroczek

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu