Droga S5 będzie gotowa na EURO 2012, ale nie cała

DI, PAP
opublikowano: 21-01-2010, 11:16

Droga ekspresowa S5 łącząca trzy miasta gospodarzy EURO 2012 będzie gotowa przed mistrzostwami, ale nie w całości - powiedział w czwartek w Sejmie wiceminister infrastruktury Radosław Stępień.

Droga ekspresowa S5 ma połączyć Wrocław, Poznań i Gdańsk - trzy z czterech polskich miast, w których odbędą się mecze podczas EURO 2012.

Stępień odpowiadał na pytanie posłów PiS, którzy wyrazili wątpliwość, czy kibice, którzy przyjadą do Polski na mistrzostwa, będą mogli się sprawnie przemieszczać między miastami. Wiceminister powiedział, że rząd zobowiązał się do oddania do użytku przed EURO 2012 odcinka drogi od Poznania do węzła Korzeńsko i zapewnił, że ta część drogi zostanie ukończona.

"Do 2012 r. planujemy ukończenie odcinków Gniezno-Poznań, Poznań-Wrocław, Kaczkowo-Korzeńsko" - powiedział.

Dodał, że po 2012 r. do wybudowania zostaną odcinki: Nowe Marzy-Bydgoszcz, Bydgoszcz-Żnin, Żnin-Gniezno, Korzeńsko-Wrocław. "Te odcinki są na etapie oczekiwania na decyzję środowiskową" - powiedział.

Stępień przyznał, że podczas przygotowania inwestycji pojawiły się "problemy środowiskowe". Wyjaśnił, że ze względu na troskę Unii Europejskiej o ochronę środowiska, takie problemy są przy budowie niemal każdej drogi. Dodał, że to, czy trasa S5 zostanie oddana w terminie, będzie zależało m.in. od tego, czy budowy nie będą utrudniały prowadzone w okolicy prace archeologiczne, protesty mieszkańców czy wnioski o włączenie terenów, przez które ma przebiegać droga, do listy obszarów chronionych "Natura 2000".

Droga S5 ma mieć ok. 400 km długości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Droga S5 będzie gotowa na EURO 2012, ale nie cała