Drony zaserwują piwo w Południowej Afryce

TR, Mashable
opublikowano: 08-05-2013, 08:49

Spragnieni koncertowicze w Południowej Afryce będą mogli uraczyć się piwem dostarczonym im przez bezzałogowe jednostki latające – drony.

Podczas sierpniowego festiwalu muzyki OppiKoppi w  Południowej Afryce uczestnicy imprezy będą mogli skorzystać z usługi zamówienia napojów alkoholowych za pomocą smartfonów. Zlecenie takie zostanie przekazane do piwnego bezzałogowca, który przy wykorzystaniu technologii GPS namierzy spragnionego i dostarczy zamawiany alkohol.

Spragnieni koncertowicze w Południowej Afryce będą mogli uraczyć się piwem dostarczonym im przez bezzałogowe jednostki latające – drony.
Spragnieni koncertowicze w Południowej Afryce będą mogli uraczyć się piwem dostarczonym im przez bezzałogowe jednostki latające – drony.
None
None

Jak informują organizatorzy festiwalu w tym roku drony będą sterowane ręcznie, ale w przyszłości, wszystkie jednostki latające obsługujące wydarzenie będą podłączone do centrum GPS.

Południowoafrykański pomysł nie jest jednak projektem oryginalnym. W zeszłym roku, znajdujące się w San Francisco laboratorium badawcze, opracowało koncept latającego burrito. Zaprojektowane zostały drony, które były zdolne do bombardowania uczestników festiwalowych masówek zawijanymi meksykańskim naleśnikami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TR, Mashable

Polecane