Drosed urośnie na Dropie

Po połączeniu wejdziemy do grona trzech największych spółek w branży — mówi szef drobiarskiej firmy.

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów trafił wniosek Drosedu, należącego do francuskiej grupy LDC, o zgodę na przejęcie ostrzeszowskiego Dropa.

W SZYBKIM TEMPIE:
Zobacz więcej

W SZYBKIM TEMPIE:

Według Jacka Lewickiego, prezesa Grupy Drosed, po uzyskaniu zgody UOKiK Drop zostanie włączony w struktury Drosedu na początku przyszłego roku. Tomasz Pikuła

— Drosed był jednym z pierwszych konsolidatorów rynku drobiu. Włączenie Dropa to odpowiedź na coraz większe wyzwania, jakie stawia rynek — koncentrację kanałów sprzedaży, rozwój sieci wielkopowierzchniowych— tłumaczy Jacek Lewicki, prezes Grupy Drosed.

Kierowana przez niego grupa dysponuje czterema dużymi zakładami produkcyjnymi — w Warszawie, Tomaszowie Lubelskim, Siedlcach i Międzyrzecu Podlaskim. Jej przychody sięgają prawie 1 mld zł. Drop ma dwa zakłady, zatrudniające 450 pracowników. Obroty spółki z Ostrzeszowa wynoszą 200 mln zł. Drop ma sieć 40 własnych sklepów w woj. wielkopolskim i dolnośląskim.

— Dzięki przejęciu wzmocnimy obecność we wszystkich kanałach dystrybucji, poszerzymyasortyment i zostaniemy jednym z trzech największych graczy na rynku drobiu w Polsce — mówi Jacek Lewicki. W ekstraklasie branży znajdują się Cedrob, Wipasz, Animex i Indykpol. Wartość całej produkcji drobiu w Polsce szacuje się na ponad 20 mld zł (w cenach producenta).

— Interesują nas kolejne akwizycje, ale najpierw — po uzyskaniu zgody UOKiK — skupimy się na integracji firm — mówi Jacek Lewicki. Kwota transakcji nie została ujawniona.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michalina Szczepańska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Drosed urośnie na Dropie