Druga szansa na własny biznes

opublikowano: 04-06-2019, 22:00

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła nabór z dotacjami dla przedsiębiorców, którzy ponieśli porażki w biznesie, musieli zamknąć spółki, ale mają pomysły na działalność gospodarczą.

Granty na konkurs „Nowy Start” pochodzą z działania 2.21 programu Wiedza Edukacja Rozwój. W puli jest 15 mln zł. Dotacje zostaną przeznaczone na sfinansowanie co najmniej pięciu projektów. Każdy obejmie 200 przedsiębiorców. Średni koszt wsparcia firmy nie może przekroczyć 15 tys. zł. Granty pokryją koszty szkoleń, usług doradczych, psychologicznych, mentoringowych i coachingowych. Do prowadzenia projektów mogą zgłaszać się m.in. podmioty działające na rzecz rozwoju gospodarczego i zatrudnienia, organizacje pracodawców i związkowe. Program jest przeznaczony dla osób, które poniosły porażkę w biznesie, ale są już bogatsze w doświadczenia związane z prowadzeniem firmy. Nie muszą zdobywać wiedzy niezbędnej przy otwieraniu po raz pierwszy działalności gospodarczej.

Eksperci pomogą przedsiębiorcom odpowiedzieć na pytanie, jakie były przyczyny ich kłopotów w prowadzeniu biznesu. Udzielą też porad, w jakim kierunku warto rozwijać firmę. Przedsiębiorca, który chce skorzystać ze wsparcia, musi mieć zamkniętą działalność gospodarczą w ciągu dwóch lat przed dołączeniem do projektu. Natomiast w terminie sześciu miesięcy od przystąpienia do programu powinien na nowo uruchomić biznes.

WAŻNA DATA

30.06

Od tego dnia przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o dotacje z działania 2.21 POWER. Nabór zakończy się 15 lipca.

WIĘCEJ INFORMACJI

www.parp.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy