Drzewiecki: 26 lutego umowa z Ukrainą ws. Euro 2012

PAP
opublikowano: 01-02-2008, 08:59

Podpisanie umowy z Ukrainą w sprawie wspólnych przedsięwzięć i współpracy w ramach Euro 2012 jest planowane na 26 lutego, podczas wizyty premiera Donalda Tuska na Ukrainie - poinformował w  piątek minister sportu Mirosław Drzewiecki.

"28 stycznia propozycja takiej wspólnej umowy polsko-ukraińskiej pojechała na Ukrainę do konsultacji, dlatego że ta umowa jest planowana do podpisania 26 lutego podczas wizyty premiera Donalda Tuska na Ukrainie" - powiedział Drzewiecki w radiowych "Sygnałach Dnia" w Polskim Radiu.

Minister sportu określił jako "kuriozalne" zarzuty swojej poprzedniczki Elżbiety Jakubiak (PiS) o brak umowy z Ukrainą.

Zaznaczył, że pod koniec zeszłego roku podczas spotkania u prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Belwederze rozmawiał na ten temat z przedstawicielami ukraińskiego prezydenta Wiktora Juszczenki. Przypomniał też, że towarzyszył polskiemu prezydentowi podczas wizyty na Ukrainie i wówczas także rozmawiano o umowie. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane