DSR myśli o giełdzie

opublikowano: 10-04-2017, 13:12
aktualizacja: 10-04-2017, 13:13

Wrocławska producent oprogramowania dla przemysłu chcę rosnąć w tempie dwucyfrowym. Pomóc ma w tym giełda.

DSR to niewielka spółka IT z Dolnego Śląska, która specjalizuje się w produkcji systemów wspomagających zarządzenia przedsiębiorstwem (klasy ERP). W przeciwieństwie jednak do innych firm z tego segmentu rynku IT, nie sprzedaje swoich produktów szeroko. Adresuje je do przemysłu, a w szczególności do takich branż jak spożywcza, motoryzacyjna czy meblowa.

Jak mówi Piotr Rojek, prezes DSR, spółka jest zainteresowane wejściem na warszawską giełdę. Do debiutu jednak nie dojdzie szybko, bo IPO jest planowane najwcześniej za cztery lata. Wcześniej spółka planuje nabrać nieco biznesowej masy, rozwijając się w sposób organiczny.

- Ubiegły rok spółka zamknęliśmy 13 proc. wzrostem przychodów. W tym roku planuje utrzymanie dwucyfrowego wzrostu – mówi Piotr Rojek.

Przychody spółki wyniosły prawie 14,5 mln zł. W tym roku mają przekroczyć 16 mln zł. 

Piotr Rojek podkreśla, że wbrew obiegowej opinii, że polski rynek systemów ERP nasycił się, DSR nadal widzi dużo miejsca na rozwój. Wszystko dzięki swojej specjalizacji. Okazuje się bowiem, że o ile firmy mają już podstawowe systemu ERP, to nadal musza inwestować w rozwój systemów wspierających produkcję. Sprzedaż tego typu rozwiązań szybko rośnie i stanowią one już kilkanaście procent biznesu spółki. 

– W branży motoryzacyjnej pojawiają się nowe regulacje, które wymuszą lepsze wdrożenia IT, a branża spożywcza rozwija się szybko i ma dobre prognozy wzrostu. Zapotrzebowanie na oprogramowanie wspierające zarządzanie produkcją będzie rosło, bo potrzeby firm w obszarze optymalizacji produkcji są znaczące – mówi Piotr Rojek. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / IT&Internet / DSR myśli o giełdzie