DSV przejął część AWT Cechofracht

opublikowano: 04-10-2012, 00:00

Duński koncern transportowo-logistyczny przejmuje

Duński koncern transportowo-logistyczny DSV przejął w Czechach część prywatnej spółki kolejowej AWT Cechofracht. Transakcja dotyczy spedycyjnej części czeskiego operatora (usługi transportu drogowego, morskiego i lotniczego oraz logistyki kontraktowej).

W ciągu ostatnich 12 miesięcy przejęta cześć wypracowała dochód na poziomie 30 mln EUR. Z przejęcia w Czechach cieszy się szef polskich oddziałów DSV Road i SCV Solutions.

— Dla klientów naszych regionalnych centrów dystrybucyjnych zlokalizowanych w okolicach Warszawy, w Czeladzi, Poznaniu, Łodzi i Wrocławiu, Czechy są bardzo ważnym rynkiem. Klienci oczekują od DSV zapewnienia tam takich samych standardów jak w Polsce, do najważniejszych należy kompleksowa obsługa w ciągu 24 godzin. Dotychczas u naszego południowego sąsiada nie zawsze było to możliwe — mówi Piotr W. Krawiecki, prezes polskich oddziałów DSV Road i DSV Solutions.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu