Dubai Aerospace Enterprise kupi 15 samolotów od Boeinga

  • Paweł Makosz
opublikowano: 20-04-2021, 14:25

Dubai Aerospace Enterprise złożył zamówienie na 15 samolotów 737 Max firmy Boeing. Jest to kolejny dowód na stopniowe odrodzenie popytu na ten model po prawie dwuletnim przestoju.

Według cen katalogowych, zamówienie na wariant Max jest warte około 1,8 mld USD. To pierwszy bezpośredni zakup samolotów od amerykańskiego producenta przez największego leasingodawcę na Bliskim Wschodzie. Wcześniej Dubai Aerospace Enterprise (DAE) kupował maszyny od linii lotniczych.

Boeing 737 MAX
Boeing 737 MAX
Acefitt/ Wikipedia Commons/ CC BY-SA 4.0

Zamówienie DAE sugeruje, że być może Max znalazł się na dobrej drodze do odrodzenia. Ten wąskokadłubowy model odnotował ożywienie zainteresowania przewoźników po powrocie do służby po kilkudziesięciu miesiącach uziemienia spowodowanych dwoma katastrofami lotniczymi.

- Krajowe i regionalne podróże zaczynają wracać do normy po kryzysie związanym z koronawirusem. Max jest samolotem idealnie komponującym się z naszymi potrzebami - powiedział dyrektor generalny DAE, Firoz Tarapore.

Firmy leasingowe, w tym AerCap, Avolon i SMBC Leasing odwołały lub opóźniły dostawy Maxów w 2020 roku. Było to spowodowane zakazem podróżowania. W zeszłym miesiącu Air Lease poinformował, że trend powoli się odwraca. Przewoźnicy zaczęli prosić o reaktywację zamówień w obliczu wzrostu popytu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Bloomberg

Polecane