Duda dużo obiecuje

KL
opublikowano: 15-05-2007, 00:00

Duda chce upublicznić w 2008 r. spółkę dystrybucyjną. Zapowiada też kolejne przejęcia: i u nas, i na Ukrainie.

Duda chce upublicznić w 2008 r. spółkę dystrybucyjną. Zapowiada też kolejne przejęcia: i u nas, i na Ukrainie.

Makton, spółka dystrybucyjna należąca do grupy PKM Duda, w pierwszej połowie przyszłego roku może trafić na GPW. Tak zadeklarował Maciej Duda, prezes mięsnej grupy. Wcześniej prawdopodobnie giełdowa grupa przejmie kolejne spółki dystrybucyjne. Już trwają rozmowy na ten temat. Jeśli to nie wypali, PKM Duda będzie otwierać własne centra dystrybucyjne od podstaw. Cała działalność w tym segmencie zostanie zintegrowana przed wprowadzeniem Maktonu na giełdę.

Duda chce też przejmować w Polsce firmy zajmujące się hodowlą trzody chlewnej lub budową nowych ferm. Spółka zamierza osiągnąć 40 proc. dostaw z „własnego zaplecza”. Planuje również zwiększenie automatyzacji produkcji, co pozwoli jej uniezależnić się od trudności z pozyskaniem pracowników. Kolejnym planem jest wejście w segment przetwórstwa i budowa marki premium na podstawie zakładu Stół Polski.

Firma chce wzmocnić też pozycję na Ukrainie na bazie przejętej niedawno firmy Rosan Agro. Firma nie wyklucza też kolejnych akwizycji na Ukrainie — niewykluczone, że jeszcze w I połowie tego roku. Trwają przygotowania do przejęcia spółki sektora przetwórstwa mięsa z segmentu ekonomicznego. Przychody tej firmy są wyższe niż Rosan Agro.

Inwestorzy z optymizmem przyjęli zapowiedzi, bo kurs spółki poszedł w górę. Pomogły też wyniki. Grupa osiągnęła w I kwartale 15,48 mln zł zysku netto, czyli o 39 proc. więcej niż przed rokiem. Jej przychody wzrosły o 25 proc., do 288,54 mln zł. Maciej Duda zapowiada, że podobną dynamikę wzrostu firma chce utrzymać w całym 2007 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu