Duńczycy przejmują polskiego producenta mebli

opublikowano: 14-06-2022, 13:47
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Mniej niż sześć miesięcy po przejęciu spółki produkującej meble na Litwie, duńska Actona Group poinformowała właśnie o przejęciu polskiego SITS, informuje Furniture News.

Wartości transakcji nie ujawniono. Actona Group, której właścicielem jest Lars Larsen Group, do którego należy także JYSK, zawarła ją w związku z realizacją strategii konsolidacji branży meblarskiej w Europie. Mniej niż pół roku temu przejęła spółkę Theca, produkującą meble na Litwie. SITS, którego centrala znajduje się w Brodnicy, zatrudnia 2000 ludzi. Na swojej stronie internetowej informuje, że w ciągu roku wytwarza prawie 1 mln sof i foteli.

- Rodzina jest bardzo zadowolona, że znalazła nowy dom dla SITS z podobnymi wartościami uznania dla pracowników i uczciwego biznesu. Dziękujemy wszystkim naszym kolegom, klientom i dostawcom za wspólne 30 lat i nie możemy się doczekać dalszego rozwoju SITS w ramach Actona Group. Jesteśmy pewni, że przyniesie to korzyści obu firmom i odniesie wielki sukces! – napisał w komunikacie Erik Näsström, który wraz z Marianne Näsström stworzyli spółkę w 1993 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, furniturenews.net

Polecane