Duracell przyczynił się do straty Gillette w IV kw

TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ I REASEKURACJI WARTA SPÓŁKA AKCYJNA
26-01-2001, 17:09

BOSTON (Reuters) - Gillette, potentat na rynku dóbr szybkozbywalnych, poinformował w piątek, że czwarty kwartał zakończył stratą wynikającą z wydatków na restrukturyzację i mniejszej sprzedaży w dziale baterii Duracell.

Producent maszynek do golenia Mach3 i szczoteczek do zębów OralB zanotował stratę w wysokości 85 milionów dolarów, czyli ośmiu centów na akcję. W analogicznym okresie 1999 roku firma zanotowała zysk w wysokości 339 milionów dolarów, czyli 32 centów na akcję.

Do straty przyczyniły się wydatki na restrukturyzację sięgające 430 milionów dolarów. Efekt sprzedaży działów PaperMate i Waterman pochłonął kolejne 429 milionów dolarów, czyli 40 centów na akcję.

Gillette od dłuższego czasu przeżywa kłopoty, związane między innymi ze słabą sprzedażą baterii Duracell.

W grudniu ubiegłego roku Gillette ogłosiło drugi plan restrukturyzacyjny. W ciągu dwóch lat spółka planuje zwolnić 2.700 pracowników, co stanowi osiem procent jej siły roboczej na całym świecie. Gillette chce zamknąć osiem swoich fabryk i 13 centrów dystrybucyjnych.

Poniedziałkowy wybór Jamesa Kiltsa, byłego szefa grupy spożywczej Nabisco Holdings, na stanowisko nowego prezesa Gillette ma poprawić trudną sytuację w jakiej znalazł się koncern. Przez ostatnie dwa lata wartość rynkowa spółki spadła prawie o połowę.

Podczas dzisiejszej sesji akcje Gillette wzrosły o 1,12 procent.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ I REASEKURACJI WARTA SPÓŁKA AKCYJNA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Duracell przyczynił się do straty Gillette w IV kw