Duża dotacja dla spółki Orzeł

KZ
09-03-2010, 10:00

Blisko 22,5 mln złotych dotacji pozyskała notowana na rynku New Connect spółka Orzeł unijnego programu Innowacyjna Gospodarka.

Jest to drugie dofinansowanie, które spółka otrzymała na rozpoczęcie produkcji granulatu gumowego ze zużytych opon. W związku z tym zarząd spółki rozważa budowę dwóch zakładów produkcyjnych w Poniatowej na Lubelszczyźnie. Pierwszy powstanie do końca 2010 roku, drugi mógłby rozpocząć działalność w 2012 roku. Orzeł szacuje, że jeżeli spółka zrealizowałaby obie inwestycje, jej przychody wzrosłyby o kilkanaście milionów złotych.

- Dotacje to szansa dla spółki na realizację celów strategicznych oraz dalszy dynamiczny rozwój – mówi Jacek Orzeł, prezes spółki

– W pierwszym zakładzie produkcja ruszy na początku 2011 roku, w tym samym czasie moglibyśmy rozpocząć budowę drugiej fabryki. Oba zakłady byłyby w stanie wytwarzać nawet do 25 tys. ton granulatu rocznie. Spółka już podpisała listy intencyjne gwarantujące sprzedaż całości wyprodukowanego w pierwszej fabryce surowca, co świadczy o dużym popycie na granulat. Ponadto inwestycje będą miały wymiar proekologiczny, ponieważ przyczynią się do ograniczenia skali problemu rosnącej ilości zużytych opon zalegających na wysypiskach - mówi prezes.

Inwestorzy dobrze przyjęli te wieści. We wtorek o godz. 11.05 kurs spółki rósł o ponad 20 proc.


W styczniu Orzeł otrzymała pierwszą dotację w wysokości 17,5 mln złotych z Działania 1.4 – 4.1 Programu Innowacyjna Gospodarka. Dotacja stanowi 65% wartości realizowanego projektu budowy pierwszej fabryki szacowanego na 27 mln złotych. Resztę środków spółka pozyska z nowych emisji akcji i obligacji.

Od 2003 roku spółka otrzymała dofinansowanie na realizację 14 projektów, pozyskując środki o łącznej wartości blisko 45 mln złotych. Jej kapitalizacja sięga obecnie tymczasem 11,4 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Duża dotacja dla spółki Orzeł