Czytasz dzięki

Duża projekcja, tania eksploatacja

Materiał partnera
opublikowano: 21-03-2017, 22:00

Projektory multimedialne wyposażone w laserowe źródło światła są dostępne na rynku od pewnego czasu. W sektorze rozwiązań instalacyjnych zdecydowanie wypierają rozwiązania oparte na standardowych lampach.

Wojciech Kosek, Field Sales Engineer Central South East Europe NEC Display Solutions

Myśląc o bezkosztowej projekcji, w większych obiektach, takich jak sale szkoleniowe i edukacyjne, duże sale konferencyjne lub aule warto zwrócić uwagę na projektory wyposażone w laserowe źródła światła (a więc pozbawione lampy). Pozwalają one na pracę projektora nawet przez 20 tys. godzin, gdzie dla porównania analogiczny projektor lampowy oferuje czas życia lampy na poziomie 2 tys. do 3 tys. godzin. Brak konieczności wymiany lampy znacznie ogranicza koszty eksploatacyjne. Lampa bowiem to najdroższy komponent projektora. Brak lampy to również eliminacja kosztów związanych z serwisem. Z symulacji NEC wynika, że przy pracy projektora 10 godzin dziennie, pięć dni w tygodniu, wybierając model laserowy, w ciągu ośmiu lat można oszczędzić nawet ponad 30 tys. EUR. Kalkulacja zależy oczywiście od danego modelu oraz trybu i czasu jego eksploatacji.

Dotychczas instytucje chcące do zera ograniczyć koszty eksploatacji zmuszone były do korzystania z laserowych projektorów opartych na technologii DLP. Tylko te produkty przy równoczesnym braku lampy miały szczelny silnik pozbawiony możliwości zakurzenia, a tym samym pozbawiony filtrów, które należy odpowiednio często czyścić. Czyszczenie filtra w miejscach, gdzie projektor jest ciężko dostępny, wiąże się z wynajęciem specjalizujących się w takich czynnościach osób lub firm, np. z uprawnieniami alpinistycznymi.

Obecnie NEC Display Solutions wprowadza na rynek pierwsze na świecie projektory laserowe oparte na technologii LCD z zamkniętym źródłem światła. To doskonała alternatywa dla firm chcących wyposażyć się w projektor charakteryzujący się doskonałą jasnością kolorów, przy zachowaniu absolutnie bezkosztowego utrzymania. Nowe produkty NEC PA653UL oraz PA803UL są odpowiedzią na wymagania rynku w obszarze profesjonalnych projektorów laserowych wykonanych w technologii LCD z zamkniętym źródłem światła. Portfolio NEC jest więc jedynym, w ramach którego klient może wybrać laserowe projektory bazujące zarówno na technologii DLP, jak i LCD. Teraz, eliminując koszty związane z wymianą lampy i filtrów, użytkownicy mogą swobodnie wybierać w zaletach obydwóch technologii projekcyjnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane